Pre naše domy sme vybrali krásne prostredie Národného parku Veľká Fatra, kde sa z Pavlovej lúky na Donovaloch predostiera neobyčajná prírodná panoráma okolitých vysokých hôr a zmiešaných lesov. Z pohodlia a bezpečia terasy domčeka môžete sledovať tie najkrajšie západy slnka, vychutnať si pohľad na nočnú oblohu a začuť zvuky divokej prírody. Vybavenosť a služby horského rekreačného strediska Donovaly sú však na dosah ruky. Donovaly sú ľahko dostupné svojou výnimočnou polohou v srdci stredného Slovenska.

Turistika

Odporúčame prechádzky mnohými turistickými chodníkmi, či jazdu po značených cyklotrasách, ktoré vás môžu priviesť napr.do niekoľko km vzdialenej národnej kultúrnej pamiatky, bývalej osady Kalište na úpätí južných svahov Nízkych Tatier.

Fun Aréna Donovaly

Priamo v horskom stredisku Donovaly, máte možnosť v rámci zábavného parku FunAréna vyskúšať bobovú dráhu, trampolíny, lanový park, jazdu na elektrokolobežke ako aj Myšiačikov vodný svet pre najmenších. Medzi obľúbené atrakcie na Donovaloch patria aj Habakuky a Donovalkovo.

Vlkolínec

Blízke okolie domov v korunách stromov je bohaté na možnosti doplnkových aktivít, ktorými si môžete spríjemniť váš pobyt v prírode. V širšom okolí sa nachádza pamiatka svetového dedičstva UNESCO, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec.

Flora

Fauna